1.KÁVOVÝ PLES 2.ročník

1.KÁVOVÝ PLES 2.ročník

1. Kávový ples na svete! Nenechajte si ho ujsť.

Ples je spoločenská udalosť vysoko oslavného charakteru, ktorá je spojená so spoločenskými tancami, s príjemnou hudbou a s množstvom dobrého jedla a pitia, ktoré boli od pradávna znakom hojnosti a bohatstva. Práve preto organizovanie danej spoločenskej udalosti bolo výsadou šľachty a panstva.

Začiatok organizovania plesov siaha do druhej polovice 19. storočia konkrétne do roku 1877. Od tejto doby sa toho však veľa  zmenilo. Ples ako vysokopostavená spoločenská udalosť sa zmenila na udalosť celého ľudu.

Bolo jedno, či ste boli cisár, kuchár, či krčmár. Bolo jedno, či na stole bolo pečené prasa, hus, či kura.  Podstatou bola ochota spraviť niečo pre tých, ktorých máte radi. Spojiť ľudí, spojiť cesty a tkať sieť priateľstiev. Hudba, tanec, radosť ľudí vytvárali  a dodnes vytvárajú odpoveď na to, prečo organizovať ples. Pri hudbe každý človek uvoľní svoju myseľ u dušu. Tancom ľudia vyjadrujú svoje pocity, túžby a sny. Ples sa tak stal udalosťou radosti, oddychu, no najmä rozširovania priateľstiev.

Preto sme aj my  rozhodli pokračovať. Tak vznikla myšlienka  1. Kávového plesu v Slovenskej republike , Českej republike  a pravdepodobne aj vo svete. 1. Kávový ples sa konal 13.3.2015 v Seredi. Podarilo sa nám vytvoriť miesto oddychu a odviazanosti pre ľudí, nie len  z kávového sveta. Okrem skvelých barmanov, páleničiarov, pekárov a pedagógov nás prišiel podporiť aj Indonézsky veľvyslanec s manželkou.

11060924_663317557124855_6683055626561016022_n

Academy of Coffee sa rozhodla aj tento rok začať spoločne s Vami. Príležitosť viac sa  spoznať, zabaviť a uvoľniť sa máme spoločne na 2. ročníku 1. Kávového plesu dňa 13.2.2016  tento krát však v hoteli Holiday Inn Trnava. Svojou prítomnosťou nás poctí  náš priateľ a riaditeľ kávovníkovej plantáže O´Coffee v Brazílii Edgard Bressani a samozrejme Indonézsky veľvyslanec s manželkou. Spoločne odovzdajú cenu mladému baristovi, ktorý vďaka svojej šikovnosti získal najviac bodov z baristickej súťaže ,,SLOVAK BARISTA CUP“ junior 2015 a tento rok poletí na kávovníkovú plantáž O´Coffee v Brazílii.

Tanec, hudba, skvelí ľudia, to všetko je len časť z toho prečo sa zúčastniť.  Rok je dlhý a náročný. Času je málo. Zastavme sa spoločne a odštartujme rok po boku radosti, úsmevov, uvoľnenia a priateľov.

 Spájame ľudí, spájame krajiny, spájame generácie.

Viac fotografií z 1. Kávového plesu nájdete TU!