Coffee Summit Stuttgart 2016 !  Academy of Coffee a Coffee VERONIA opäť nesmeli chýbať

Coffee Summit Stuttgart 2016 ! Academy of Coffee a Coffee VERONIA opäť nesmeli chýbať

Káva, kávovníkové zrná, technológie a všetko čo Vás napadne pri slove káva sa stretlo na výstave kávy priamo v Stuttgarte.

 

Okrem mnohých príprav, rôznych technológii a noviniek školiaceho systému Coffee Consulate, ktorého dcérskou spoločnosťou je na Slovensku akreditované školiace stredisko Academy of Coffee bol hlavný cieľ spojiť kávový svet. Academy of Coffee so svojimi lektormi a programom ukázali, že aj malé  Slovensko vie do sveta kávy priniesť veľké veci.

Lektori sa zúčastnili viacerých súťaží počas celej výstavy a tak reprezentovali akadémiu najlepšie ako vedeli. Dôkazom toho boli dve prvé miesta Oldřicha Holiša ml. – jedno za kreativitu a predstavenie drinku, ktorý bol pripravený z tesne predtým vylosovaných ingrediencií a druhé za najlepší Latte art. Sobotňajšie popoludnie patrilo profesionálnemu cuppingu pod vedením Academy of Coffee a Coffee Consulate.

DSC_8763

 

DSC_8632

Najväčší úspech však mala na svojich pleciach Coffee Veronia –  certifikovaná Bio pražiareň kávovníkových zŕn, so svojím ,, kávovým dieťaťom“ Bean´s Friends. Pod touto značkou sa neskrývajú iba kávovníkové zrná. Sila, emócie, úcta, no najmä priateľstvo viedlo k vytvoreniu niečoho tak silného a tak úprimného ako sú microloty Bean´s Friends. Za každým balením kávovníkových zŕn farmára sa skrýva skutočný príbeh, život každého jedného z nich. Vo svojich krajinách sú obyčajnými ľuďmi, no pre nás sú motiváciou byť lepšími, vážiť si viac ľudí okolo seba a prácu, ktorú máme. Všetky začiatky sú ťažké. Avšak pokračovať v dedičstve ešte ťažšie. Posolstvo zanechať ďalšej generácii zlato celého rodu je najväčším údelom každého farmára. V ich očiach však nájdete iba pokoru, vďačnosť a výzvu stále sa zlepšovať. Na medzinárodnej výstave kávy a kávovníkových zŕn v Stuttgarte sme spolu s našimi farmármi predstavili hlbokú myšlienku a ukázali, že káva nie je len biznis.

DSC_9102

DSC_8489

DSC_8583

,, Pri pití našej kávy a ešte k tomu zo šálok s našou podobizňou ľudia dostávajú viac ako len kávu – dostávajú sa bližšie k nám !“

Ednilson & Walter Dutras Brazília

DSC_8954

,, Mojim úspechom nie je len keď ľudia pijú moju kávu, ale keď pochopia prečo ju pijú“

     Jacob Mammen India

DSC_8987

Mnoho bolo povedané slovom i pohľadmi , no čo všetko si naši farmári myslia, a čo Vám chcú prinášať ďalej si budete môcť pozrieť čoskoro vo videu s ich príhovormi priamo zo Stuttgartu.

DSC_9006

Okrem skvelých chvíľ s farmármi, cuppovaním, súťažením a získavaním veľa nových vedomostí a skúseností sme zasadli do komisie prestížnej súťaže KaldiAwart 2016. Cofeológ a hlava všetkých projektov Academy of Coffee a Coffee VERONIA rozhodoval o veľkých menách kávového sveta. Rozhodovalo sa v štyroch kategóriách – cena za celoživotné dielo, cena za prínos pri zelenom kávovníkovom zrne, cena za prínos v pražení, pražiacich technológiách a cena sa prínos a posun vo vzdelávaní. Sme veľmi radi, že z poza množstva uchádzačov sa do nominácie za cenu za celoživotné dielo dostal aj krstný otec Academy of Coffee Doc. Pharm. Jozef Augustín PhD.

DSC_9075

 Sme veľmi radi, že sme mohli byť súčasťou niečoho tak veľkého ako bol Coffee Summit Stuttgart 2016. Každé stretnutie, každá skúsenosť nás posúva ďalej. Času je málo, no povinností mnoho. Stretnutia s našimi zahraničnými priateľmi nie sú každý deň, no o to silnejšia je každá chvíľa s nimi.

SPOLOČNE TVORÍME KÁVOVÚ RODINU CELÉHO SVETA! 

Ďakujeme

Dr. Steffen Schwarz Nemecko

Edgard Bressani Brazília

Jacob Mammen India

B.B. Deepak Chengappa India

Walter & Ednilson Dutra Brazília

Tomas Edelmann Blass Mexico

Tomas Bruno Edelmann Blass Mexico

Andres Quintanilla Belluci El Salvador

Christof Feichtinger Guatemala

Doc. Pharm. Jozef Augustín PhD. Slovenská republika

Evgi Ram Izrael

Carlos Machado Anglicko

a všetkým cofeológom celého sveta, farmárom a partnerom Coffee Consulate.

Viac fotografií z nášho zahraničného dobrodružstva nájdete TU!

 

UŽ ČOSKORO!  osobné stretnutie a cupping s farmárom Andres Quintanilla Belluci z El Salvador a Dr. Steffenom Schwarzom z Coffee Consulate z Nemecka priamo v Academy of Coffee. Kedy? Sledujte nás aj ďalej 🙂