SLOVAK BARISTA CUP junior

Víťazi za rok 2016

1. MIESTO - MICHAELA KRAJČOVIČOVÁ

Hotelová akadémie Ľ. Wintera Piešťany

2. MIESTO - ALEXANDRA MICHÁLKOVÁ

Hotelová akadémia Žilina

3. MIESTO - ZUZANA KUBALOVÁ

Hotelová akadémia Žilina

SLOVAK BARISTA CUP junior

Víťazi za rok 2015

1. MIESTO - Barbora Benková

Po vyhlásení oficiálnych výsledkov už nič nebránilo tomu, aby si najlepšia baristka juniorov prevzala svoju výhru. 13. mája 2016 odletela spolu s teamom Academy of Coffee na kávovníkovú plantáž nášho partnera Edgarda Bressaniho do Brazílie. Pobyt trval 11 dní. Od prvého dňa si víťazka prešla procesom vzdelávania v oblasti baristiky, spoznala život kávovníka, procesy spracovania i praženia kávovníkového zrna. Okrem vzdelania sa zdokonalila v cudzom jazyku a spoznala množstvo nových priateľov a ich krajinu.

2. MIESTO - Michaela Krajčovičová

Cenou pre druhú najlepšiu baristku za rok 2015 Michaelu Krajčovičovú z Hotelovej akadémie Ľ. Wintera v Piešťanoch je fakultatívny trojdňový výlet do školiaceho strediska Coffee Consulate v Nemecku. Uvedená cena bude odovzdaná v júli 2016. Miška spolu s teamom Academy of Coffee zažije tri dni plné degustácie rôznych druhov káv, vzdelávania sa v oblasti baristiky a spoznávania nemeckých kaviarní.

3. MIESTO - Andrej Schnieder

Cenou pre tretieho najlepšieho baristu za rok 2015 bol zážitkový deň v akreditovanom školiacom stredisku Academy of Coffee a pražiarni Coffee VERONIA. Tretí najlepší barista Andrej Schnieder z Hotelovej akadémie v Žiline si prešiel proces praženia, degustácie rôznych druhov káv, rozoznávania aróm a chuťových zmyslov. Zdokonalil sa v príprave espressa, či v kreslení mliečnou penou – v Latte arte.