Výstava Káva, čaj, čokoláda boduje aj v tomto roku 2015

Výstava Káva, čaj, čokoláda boduje aj v tomto roku 2015

V dňoch 09., 10., a 11. októbra 2015 sa uskutočnila jedinečná výstava “Káva, čaj, čokoláda – tradične netradične”, ktorá sa opäť usídlila do hotela Crowne Plaza v Bratislave tak, ako minulý rok. Academy of Coffee samozrejme nemohla chýbať!

Účasť na tejto výstave nie je len o povinnosti ako odborného garanta, ale najmä o odborný prínos medzi bežných konzumentov kávy. Počas výstavy sme mali možnosť viesť veľmi podnetné rozhovory s návštevníkmi, pričom sme sa tešili otázkam a záujmu o našu prácu vo vzdelávacom procese nových baristov. Sme radi, že to, čo robíme, má zmysel a najviac nás tešia pozitívne reakcie, nielen našich bývalých študentov, ktorí nás navštívili, ale aj nových potencionálnych frekventantov, ktorí so záujmom počúvali informácie o našom školiacom stredisku.

Náš “stage” na výstave. Ďakujeme organizátorom za prejavenú dôveru a priestor

Počas celej výstavy náš partner Coffee VERONIA predstavoval verejnosti svoju novú edíciu výberovej kávy – microlotov pod obchodným názvom “Bean’s Friends”. Každú hodinu sme pripravovali cupping (degustáciu) dvoch z celkových desiatich microlotov cez filtračný systém Walküre ( prekvapkávaná káva s čistou chuťou). Ľudia na výstave teda mohli ochutnať kávu priamo od farmára, nakoľko každá z káv je na Slovensko privezená obchodným systémom Direct trade – bez prostredníka a priekupníkov, vzťahom farmár – pražiar. Každú kávu teda definuje jej farmár, ktorý je na tom – ktorom obale vyobrazený. Môžeme povedať, že záujem ľudí predčil naše očakávania, za čo všetkým ďakujeme! Ak sa chcete dozvedieť viac, klikajte na www.coffeeveronia.sk .

Káva priamo od farmára s pravdivým príbehom – to sú “Bean’s Friends”

V sobotu, 10. 10. 2015 Academy of Coffee zorganizovalo “Latte Art Show”, na ktorej sa celkovo zúčastnilo 14 baristov z celého Slovenska. Na pódiu sa predstavil výkvet Slovenskej baristickej scény v umení kreslenia mliečnou penou do espressa, avšak predstavili sa aj mladí baristi, ktorí prekvapili svojou bojovnosťou a kreativitou dokázali, že o budúcnosť baristickej scény sa nemusíme v žiadnom prípade báť. Napínavé finále napokon vyhral Vladimír Kmec (1. miesto), keď tesne porazil Juraja Sivčáka (2. miesto). Súboj o tretie miesto napokon lepšie zvládol Šimon Janík, keď porazil Filipa Tudora. Títo dvaja mladí baristi boli pre mnohých veľkým prekvapením v tak veľkej konkurencii skúsených baristov, na ich rozhodnosť a zvládnutie stresu pred širokým publikom ukázali, že sú plnohodnotnou konkurenciu aj pre starších baristov. Do hodnotiacej poroty zasadli návštevníci výstavy.

V súťaži rozhodoval každý detail.

DSC_3932

Ďakujeme organizátorom za podporu a priestor, ktorí nám poskytli nielen v našom stánku, ale aj v nedeľných prednáškach, ktoré mali veľký úspech a priblížili ťažkú a náročnú prácu farmárov na kávovníkových plantážach. Takisto ďakujeme za fantastickú atmosféru návštevníkom pri “Latte Art Show”, výbornú spoluprácu s Indonézskou ambasádou, pre ktorú sme pripravovali cupping káv z Indonézie, takisto všetkým vystavovateľom za podnetné rozhovory a nové skúsenosti a v neposlednom rade baristom, ktorí nás podporili a zúčastnili sa skvelej súťaže a opäť raz ukázali, že na Slovensku máme naozajstných majstrov svojho umenia.

DSC_4122

 Tešíme sa na ďalší ročník, tejto vydarenej akcie.