Akreditované školiace stredisko pre baristov | Kávová kultúra | Vzdelávanie

Coffee Summit Stuttgart 2016

Káva, kávovníkové zrná, technológie a všetko čo Vás napadne pri slove káva sa stretlo na výstave kávy priamo na Coffee Summit Stuttgart 2016.

Okrem mnohých príprav, rôznych technológii a noviniek školiaceho systému Coffee Consulate, ktorého dcérskou spoločnosťou je na Slovensku akreditované školiace stredisko Academy of Coffee bol hlavný cieľ spojiť kávový svet. Academy of Coffee so svojimi lektormi a programom ukázali, že aj malé  Slovensko vie do sveta kávy priniesť veľké veci.

Lektori sa zúčastnili viacerých súťaží počas celej výstavy a tak reprezentovali akadémiu najlepšie ako vedeli. Dôkazom toho boli dve prvé miesta Oldřicha Holiša ml. – jedno za kreativitu a predstavenie drinku, ktorý bol pripravený z tesne predtým vylosovaných ingrediencií a druhé za najlepší Latte art. Sobotňajšie popoludnie patrilo profesionálnemu cuppingu pod vedením Academy of Coffee a Coffee Consulate.

Predstavenie Direct Trade

Najväčší úspech však mala na svojich pleciach Coffee Veronia –  certifikovaná Bio pražiareň kávovníkových zŕn, so svojím „kávovým dieťaťom“ Bean’s Friends. Pod touto značkou sa neskrývajú iba kávovníkové zrná. Sila, emócie, úcta, no najmä priateľstvo viedlo k vytvoreniu niečoho tak silného a tak úprimného ako sú microloty Bean’s Friends.

Za každým balením kávovníkových zŕn farmára sa skrýva skutočný príbeh, život každého jedného z nich. Vo svojich krajinách sú obyčajnými ľuďmi, no pre nás sú motiváciou byť lepšími, vážiť si viac ľudí okolo seba a prácu, ktorú máme. Všetky začiatky sú ťažké. Avšak pokračovať v dedičstve ešte ťažšie. Posolstvo zanechať ďalšej generácii zlato celého rodu je najväčším údelom každého farmára. V ich očiach však nájdete iba pokoru, vďačnosť a výzvu stále sa zlepšovať. Na medzinárodnej výstave kávy a kávovníkových zŕn v Stuttgarte sme spolu s našimi farmármi predstavili hlbokú myšlienku a ukázali, že káva nie je len biznis.

Ocenenie KaldiAward 2016

Mnoho bolo povedané slovom i pohľadmi , no čo všetko si naši farmári myslia, a čo Vám chcú prinášať ďalej si budete môcť pozrieť čoskoro vo videu s ich príhovormi priamo zo Stuttgartu. Okrem skvelých chvíľ s farmármi, cuppovaním, súťažením a získavaním veľa nových vedomostí a skúseností sme zasadli do komisie prestížnej súťaže KaldiAwart 2016.

Cofeológ a hlava všetkých projektov Academy of Coffee a Coffee VERONIA rozhodoval o veľkých menách kávového sveta. Rozhodovalo sa v štyroch kategóriách – cena za celoživotné dielo, cena za prínos pri zelenom kávovníkovom zrne, cena za prínos v pražení, pražiacich technológiách a cena sa prínos a posun vo vzdelávaní. Sme veľmi radi, že z poza množstva uchádzačov sa do nominácie za cenu za celoživotné dielo dostal aj krstný otec Academy of Coffee Doc. Pharm. Jozef Augustín PhD.

Sme veľmi radi, že sme mohli byť súčasťou niečoho tak veľkého ako bol Coffee Summit Stuttgart 2016. Každé stretnutie, každá skúsenosť nás posúva ďalej. Času je málo, no povinností mnoho. Stretnutia s našimi zahraničnými priateľmi nie sú každý deň, no o to silnejšia je každá chvíľa s nimi.

Coffee Summit Stuttgart 2016

SPOLOČNE TVORÍME KÁVOVÚ RODINU CELÉHO SVETA! 

Ďakujeme:
Dr. Steffen Schwarz, Nemecko
Edgard Bressani, Brazília
Jacob Mammen, India
B.B. Deepak Chengappa, India
Walter & Ednilson Dutra, Brazília
Tomas Edelmann Blass, Mexico
Tomas Bruno Edelmann Blass, Mexico
Andres Quintanilla Belluci, El Salvador
Christof Feichtinger, Guatemala
Doc. Pharm. Jozef Augustín PhD., Slovenská republika
Evgi Ram, Izrael
Carlos Machado, Anglicko a všetkým cofeológom celého sveta, farmárom a partnerom Coffee Consulate.

Objednávateľ

Objednávateľ

Objednávateľ

Objednávateľ

Objednávateľ