Akreditované školiace stredisko pre baristov | Kávová kultúra | Vzdelávanie

Latte Art Show v Seredi!

Koniec leta 2015 bol pre Sereďanov kávovým zážitkom. Akreditované školiace stredisko Academy of Coffee a rodinná certifikovaná BIO pražiareň Coffee VERONIA so sídlom v Seredi, sa rozhodli spríjemniť koniec leta netradične – organizovaním Latte Art Show v Seredi. 

Latte Art Show v Seredi

12.09.2015 sa na námestí v Malom parku v Seredi konala veľkolepá Latte art show pre obyvateľov mesta Sereď i pre návštevníkov z okolitých miest a dedín. Mnoho skvelých ľudí a osobností kávového sveta sa spojilo, aby priblížilo ľuďom umenie prípravy kávy. Jedinečná show baristov, ktorí si zmerali sily v  umení latte art a ukázali prítomným, že s kávou a mliekom sa dajú robiť divy. Baristi, ktorí svoju prácu berú ako poslanie rozdávať ľuďom radosť a úsmev na tvári boli hlavným bodom programu. Okrem  zaujímavých  obrazcov v cappuccine, si návštevníci mohli spríjemniť deň kvalitnou kávou, rôznymi kávovými workshopmi, či oddychovaním pri vtipných príhodách zábavného moderátora celej show Viliama Csontosa.

Program Latte Art Show v Seredi

Spolu sa predstavilo 8 profesionálnych baristov. Každý z nich predviedol svoje maximum a nik neodišiel naprázdno. Kto ich vlastne hodnotil? No predsa VY! Ľudia, deti, moderátori všetci, ktorí chceli. Každé kolo malo iných porotcov. A čo sa vlastne hodnotilo? Nápaditosť vylosovaných obrázkov, technika prípravy, hygiena a samozrejme aj vystupovanie samotného baristu.  A čo ste teda všetko mohli v cappuccinách vidieť? Pozrite sa samy.

Pre deti bol pripravený sprievodný program v podobe rôznych zábavných,hracích i športových stanovísk. Svoje šantenie si mohli spríjemniť zmenou svojej tváre. Nebojte sa nie doslovne. Nadaná umelkyňa a naša priateľka Lydka okrem krásnych ručne maľovaných vecí, previedla svoje umenie aj na tváre najmenších.

Maľovanie na tvár
Maľovanie na tvár

Počas celej show sa návštevníci mali možnosť vzdelávať. Každú pol hodinu moderátori vstupovali medzi publikum a pokladali odborné i zaujímavé otázky z oblasti kávy. Každá správna odpoveď znamenala jedno balenie čerstvo upražených kávovníkových zŕn z miestnej domácej pražiarne Coffee VERONIA. Poďakovanie patrí všetkým ľudom, ktorí nám pomohli vytvoriť nezabudnuteľnú kávovú atmosféru. Ďakujeme spoluorganizátorom podujatia Mestu Sereď a občianskemu združeniu Mladá Sereď. Veríme, že ďalších spoločných akcii bude v našom meste viac.

Objednávateľ

Objednávateľ

Objednávateľ

Objednávateľ

Objednávateľ