Akreditované školiace stredisko pre baristov | Kávová kultúra | Vzdelávanie

Kávový ples 3 ročník
Počuli ste o 1. Kávovom plese ? Už 3. ročník spájame kávovú rodinu.

Filozofia akreditovaného školiaceho strediska Academy of Coffee je už známa. Svedčí o tom 1. Kávový ples, ktorý tento rok odštartoval už tretíkrát. Spojiť ľudí, generácie, krajiny a rozšíriť sieť priateľstiev sa podarilo aj tento rok, 13. januára v priestoroch hotela Holiday Inn v Trnave. Spoločne sme sa zastavili a užili si chvíle s tými najbližšími.

1. Kávový ples na svete

Tretí ročník 1. Kávového plesu sa niesol v brazílskom štýle. Napovedal tomu už začiatok, kedy svoje majstrovstvo predviedla bubenícka show Campana Batucada a brazílske tanečné zoskupenie Spektrum.

Pozdrav priamo z plantáže sa vďaka plátnu podarilo preniesť aj od našich priateľov a farmárov Thomasa Edelmanna Blassa z Mexika, Andresa Quintanillu zo Salvadoru a Steffena Schwarza z Nemecka. Zábava sa začala už v úvode vďaka skvelému spevákovi Samuelovi Lorinčíkovi a hymne 1. Kávového plesu – Kávu si osladím.

Svoje umenie a radosť nám predviedli mladé talenty z Akadémie tanca z Nitry s choreografiou C’est la vie.  A nemohol chýbať ani majstrovský tanečný pár Adrián BelkoNikola Petrová, ktorí predviedli umenie tanca v plnej kráse a tým otvorili prvé tanečné kolo.

Na tohtoročnom plese si naši hostia mohli užiť množstvo kvalitnej kávy od našich farmárov z celého sveta, ktorú počas večera pripravovali profesionálni baristi. Ochutnávku rôznych odrôd káv dopĺňala ochutnávka kvalitných vín s výkladom úžasného someliéra. Celý večer sprevádzala hostí barmanská show našich barmanov, ktorí pripravovali drinky pre tých najnáročnejších degustátorov.

Ak ste z tých, ktorí sa radi ,,zašívate“, miesto ako stvorené pre vás bol cigarový bar s degustáciou kvalitných rumov a cigár, kde nechýbala prezentácia skúseného odborníka.

O plný tanečný parket sa postaral Marco Pillo & BandBrillant orchester Milana Olšiaka. Počas plesu vystúpilo množstvo hudobných prekvapení ako Vanessa Šarköziová, Samuel Lorinčík, Radoslav Kuric či Kristína Vrecková.

Najväčším hudobným prekvapením večera pre hostí však boli nestarnúce hity v podaní Vaša Patejdla, ktorý zdvihol zo stoličky aj tých najmladších.

Vašo Patejdl

Vyhodnotenie súťaže „SLOVAK BARISTA CUP“ junior a MISTR KÁVY junior

Hlavným bodom programu bolo vyhlásenie výsledkov slovenskej baristickej súťaže „SLOVAK BARISTA CUP“ junior za rok 2016 a MISTR KÁVY junior 2016 Českej republiky.

Najlepšími z najlepších za rok 2016 sa stali:

„SLOVAK BARISTA CUP” junior 2016

  1.  Michaela Krajčovičová – Hotelová akadémie Ľ. Wintera Piešťany
  2.  Alexandra Michálková – Hotelová akadémia Žilina
  3.  Zuzana Kubalová – Hotelová akadémia Žilina
Michaela Krajčovičová
Alexandra Michálková

MISTR KÁVY junior 2016

  1.  Adéla Mondeková – Hotelová škola Vincenze Priessnitze a Obchodní akademie Jeseník
Adéla Mondeková

Prvou a teda hlavnou cenou je fakultatívny pobyt na kávovníkovej plantáži v Brazílii. Ceny výhercom odovzdával sám majiteľ a prezident brazílskej kávovej asociácie Edgard Bressani, veľvyslankyňa Brazílie Susan Kleebank, Aleš Svojanovský, prezident Českej barmanskej asociácie, Doc.Pharm. Jozef Augustín PhD., odborník na kávovníkové zrno a jeho účinky na ľudský organizmus a František Priesol, vedúci odboru stredných škôl a jazykových škôl, Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Avšak nielen baristi poletia do Brazílie. Počas roku mali mnohí pražiari možnosť nakupovať zelené kávovníkové zrno priamo od farmárov. Pre podporu priameho obchodu pražiarov a farmárov sa spomedzi všetkých pražiarov SR a ČR, ktorí nakúpili zrno od našich farmárov, rozhodlo vylosovať jedného, ktorý poletí rovnako na kávovníkovú plantáž do Brazílie. Šťastie sa v tomto prípade usmialo na zástupcu pražiarne Barzzuz.

Okrem veľkolepého zahájenia a odovzdávania cien si naši hostia prišli na svoje aj pri sledovaní barmanskej a flair show, vedenou majstrom svojho umenia Tomášom Gyénom.

Krv v žilách rozprúdilo latino kolo, ktoré odštartoval opäť majstrovský pár Adrián Belko a Nikola Petrová. Salsa tanečnice Spektrum roztancovali sálu a charizmatický tanečník Cali nakazil svojou latino náladou každého v sále. Celý večer bol sprevádzaný výrečným a zábavným moderátorom, spevákom zo skupiny Fragile, Viliamom Csontosom.

Pomoc pre tých, ktorí to potrebujú najviac

Aj tento rok sme nezabudli na tých, čo potrebujú pomoc najviac. Výťažok z tomboly sme spoločne venovali pre Občianske združenie Iskierka v Trnave a neziskovú organizáciu Svetielko Pomoci v Košiciach.

Každá z organizácii okrem finančného daru získala aj poukaz na právne služby v hodnote 333 € od Kaduc & Partners Bratislava, Trnava. Otvorenie plesu mal na svojich pleciach aj tento rok tvorca 1. Kávového plesu, konateľ spoločnosti Coffee VERONIA, Oldřich Holiš.

Aj touto cestou by sme sa radi poďakovali všetkým hosťom tretieho ročníka 1. Kávového plesu, ktorí prispeli pre tých, ktorí to najviac potrebujú a vytvorili jedinečnú atmosféru, plnú dobrej nálady, zábavy a priateľstva. Veľká vďaka patrí aj sponzorom a partnerom tohto podujatia.

ĎAKUJEME! Aj vďaka vám vieme, prečo robíme to, čo robíme. Kávová rodina sa opäť spojí už čoskoro na štvrtom ročníku 1. Kávového plesu. Tešíme sa na Vás!

1. Kávový ples

Objednávateľ

Objednávateľ

Objednávateľ

Objednávateľ

Objednávateľ