Počuli ste o 1. Kávovom plese? Už tretí ročník spájame kávovú rodinu.

Počuli ste o 1. Kávovom plese? Už tretí ročník spájame kávovú rodinu.

Nový rok môže úspešne začať!

Filozofia akreditovaného školiaceho strediska Academy of Coffee je už známa. Svedčí o tom 1. Kávový ples, ktorý tento rok odštartoval už tretíkrát. Spojiť ľudí, generácie, krajiny a rozšíriť sieť priateľstiev sa podarilo aj tento rok, 13. januára v priestoroch hotela Holiday Inn v Trnave.Spoločne sme sa zastavili a užili si chvíle s tými najbližšími.

 

0408_kavovy_ples_2017 LR resize

Tretí ročník 1. Kávového plesu sa niesol v brazílskom štýle. Napovedal tomu už začiatok, kedy svoje majstrovstvo predviedla bubenícka show Campana Batucada a brazílske tanečné zoskupenie Spektrum.

0275_kavovy_ples_2017 LR resize

Pozdrav priamo z plantáže sa vďaka plátnu podarilo preniesť aj od našich priateľov a farmárov Thomasa Edelmanna Blassa z Mexika, Andresa Quintanillu zo Salvadoru a Steffena Schwarza z Nemecka. Zábava sa začala už v úvode vďaka skvelému spevákovi Samuelovi Lorinčíkovi a hymne 1. Kávového plesu – Kávu si osladím.

0440_kavovy_ples_2017 LR resize

Svoje umenie a radosť nám predviedli mladé talenty z Akadémie tanca z Nitry s choreografiou C ´est LaVie.  A nemohol chýbať ani majstrovský tanečný pár Adrián Belko a Nikola Petrová, ktorí predviedli umenie tanca v plnej kráse a tým otvorili prvé tanečné kolo.

tanečníci 2x

Aj na tohtoročnom plese si naši hostia mohli užiť množstvo kvalitnej kávy od našich farmárov z celého sveta, ktorú počas večera pripravovali profesionálni baristi. Ochutnávku rôznych odrôd káv dopĺňala ochutnávka kvalitných vín s výkladom úžasného someliéra. Celý večer sprevádzala hostí barmanská show našich barmanov, ktorí pripravovali drinky pre tých najnáročnejších degustátorov.

VšETCI DOKOPY

Ak ste z tých, ktorí sa radi ,,zašívate“, miesto ako stvorené pre vás bol cigarový bar s degustáciou kvalitných rumov a cigár, kde nechýbala prezentácia skúseného odborníka.

cigarový bar

O plný tanečný parket sa postaral Marco Pillo & Band a Brillant orchester Milana Olšiaka. Počas plesu vystúpilo množstvo hudobných prekvapení ako Vanessa Šarköziová, Samuel Lorinčík, Radoslav Kuric či Kristína Vrecková.

Vanessa + Marco

Najväčším hudobným prekvapením večera pre hostí však boli nestarnúce hity v podaní Vaša Patejdla, ktorý zdvihol zo stoličky aj tých najmladších.

VAŠO

Hlavným bodom programu bolo vyhlásenie výsledkov slovenskej baristickej súťaže ,,SLOVAK BARISTA CUP“ junior za rok 2016 a MISTR KÁVY junior 2016 Českej republiky.

Najlepšími z najlepších za rok 2016 sa stali:

,, SLOVAK BARISTA CUP  “ junior 2016

  1.  Michaela Krajčovičová – Hotelová akadémie Ľ. Wintera Piešťany
  2.  Alexandra Michálková – Hotelová akadémia Žilina
  3.  Zuzana Kubalová – Hotelová akadémia Žilina

MISTR KÁVY junior 2016

  1.  Adéla Mondeková – Hotelová škola Vincenze Priessnitze a Obchodní akademie Jeseník

Prvou a teda hlavnou cenou je fakultatívny pobyt na kávovníkovej plantáži v Brazílii. Ceny výhercom odovzdával sám majiteľ a prezident brazílskej kávovej asociácie Edgard Bressani, veľvyslankyňa Brazílie Susan Kleebank, Aleš Svojanovský, prezident Českej barmanskej asociácie, Doc.Pharm. Jozef Augustín PhD., odborník na kávovníkové zrno a jeho účinky na ľudský organizmus a František Priesol, vedúci odboru stredných škôl a jazykových škôl, Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR.

ODOVZDÁVANIE

Avšak nielen baristi poletia do Brazílie. Počas roku mali mnohí pražiari možnosť nakupovať zelené kávovníkové zrno priamo od farmárov. Pre podporu priameho obchodu pražiarov a farmárov sa spomedzi všetkých pražiarov SR a ČR, ktorí nakúpili zrno od našich farmárov, rozhodlo vylosovať jedného, ktorý poletí rovnako na kávovníkovú plantáž do Brazílie. Šťastie sa v tomto prípade usmialo na zástupcu pražiarne Barzzuz.

Okrem veľkolepého zahájenia a odovzdávania cien si naši hostia prišli na svoje aj pri sledovaní barmanskej a flair show, vedenou majstrom svojho umenia Tomášom Gyénom.

0958_kavovy_ples_2017 LR resize

Krv v žilách rozprúdilo latino kolo, ktoré odštartoval opäť majstrovský pár Adrián Belko a Nikola Petrová. Salsa tanečnice Spektrum roztancovali sálu a charizmatický tanečník Cali nakazil svojou latino náladou každého v sále.

černoch Cali

Celý večer bol sprevádzaný výrečným a zábavným moderátorom, spevákom zo skupiny Fragile, Viliamom Csontosom.

0305_kavovy_ples_2017 LR resize

Aj tento rok sme nezabudli na tých, čo potrebujú pomoc najviac. Výťažok z tomboly sme spoločne venovali pre Občianske združenie Iskierka v Trnave a neziskovú organizáciu Svetielko Pomoci v Košiciach. Každá z organizácii okrem finančného daru získala aj poukaz na právne služby v hodnote 333€ od Kaduc & Partners Bratislava, Trnava.

1182_kavovy_ples_2017 resize

Otvorenie plesu mal na svojich pleciach aj tento rok tvorca 1. Kávového plesu, konateľ spoločnosti Coffee VERONIA, Oldřich Holiš.

0978_kavovy_ples_2017

Aj touto cestou by sme sa radi poďakovali všetkým hosťom tretieho ročníka 1. Kávového plesu, ktorí prispeli pre tých, ktorí to najviac potrebujú a vytvorili jedinečnú atmosféru, plnú dobrej nálady, zábavy a priateľstva. Veľká vďaka patrí aj sponzorom a partnerom tohto podujatia.

 

0

ĎAKUJEME!

Aj vďaka vám vieme, prečo robíme to, čo robíme.

Kávová rodina sa opäť spojí už čoskoro na štvrtom ročníku 1. Kávového plesu.

Tešíme sa na Vás.

Foto: Lukáš Klčo, Štefan Hubinák

(fotografie nájdete na FB stránke – Academy of Coffee)