Akreditované školiace stredisko pre baristov | Kávová kultúra | Vzdelávanie

SLOVAK BARISTA CUP junior 2016

A je dobojované! Súboj mladých baristov z celého Slovenska o hlavnú cenu, ktorou aj tento rok je vzdelávací pobyt na kávovníkovej plantáži nášho priateľa v Brazílii, je na konci. Baristická súťaž „SLOVAK BARSITA CUP“ junior 2016 odovzdala posledné body v šiestom kole, ktoré sa uskutočnilo 16.12.2016 v spolupráci s SOŠ gastronómie a CR v Nitre.

Spoločne odsúťažilo trinásť súťažiacich zo šiestich stredných odborných škôl a hotelových akadémii Slovenskej republiky. Svoje baristické umenie nám prišiel predviesť aj študent z Českej republiky.

Súťažilo sa opäť v dvoch disciplínach, ktorých cieľom bolo za stanovený čas nastaviť mlynček na dokonalé espresso, či celkový stanovený čas na prípravu dvoch espriess, dvoch cappuccin a dvoch voľných nápojov. Všetci baristi predviedli svoje maximum a tak zabojovali o posledné body do celkového hodnotenia za hlavnými cenami plnými kávových zážitkov.

SLOVAK BARISTA CUP junior - víťazka súťaže

„SLOVAK BARSITA CUP“ junior 2016

Do degustačnej komisie si zasadli:

Doc. Pharm. Jozef Augustín PhD., tútor kávovej kultúry na Slovensku, komisár viacerých medzinárodných súťaží a medzinárodný degustátor.
Adam Troubil – profesionálny barista, komisár viacerých baristických súťaží najmä v Českej republike, dvojnásobný majster ČR v baristickej súťaži „Mistr Kávy“
Pavol Paták – odborník na baristické technológie
Roman Pospíchal  – komisár viacerých medzinárodných súťaží, profesionálny barista a MISTR KÁVY 2013 V ČR, ambasádor čistiacich prostriedkov Pully Caff pre Slovenskú aj Českú republiku

Ako technický komisári sa predstavili:

Petr Čapek – profesionálny barista, komisár viacerých medzinárodných baristických súťaží
Goran Jozič – profesionálny barista a pražič v ČR, medzinárodný degustátor a komisár baristických súťaží
Oldřich Holiš ml. – profesionálny barista, trojnásobný majster ČR v baristickej súťaži „Mistr Kávy“ junior

Na celkovú správnosť výsledkov a plynulosť súťaže dohliadali cofeológ Oldřich Holiš st., Martina Holišová a profesionálny  lektor a barista Nikoleta Šalmíková.

Na prvých troch miestach sa umiestnili:

1.miesto: Michaela Krajčovičová, Hotelová akadémia Ľ. Wintera Piešťany
2.miesto: Zuzana Kubalová, Hotelová akadémia Žilina
3.miesto: Alexandra Michálková, Hotelová akadémia Žilina

Špeciálne ceny získali:

Cena za „Najlepší voľný nápoj”:  
Alexandra Michálková, Hotelová akadémia Žilina

Cena za „Najlepšia technika”:
Michaela Krajčovičová, Hotelová akadémia Ľ. Wintera Piešťany

Cena za „Najlepšia technika mlynčeka”:
Alexandra Michálková, Hotelová akadémia Žilina

Cenu riaditeľky SOŠ gastronómie a cestovného ruchu v Nitre p. Mgr. Aleny Panisovej získali:
Alexandra Haringová,
SOŠ hotelových služieb a obchodu Zvolen za profesionálne vystupovanie a komunikáciu so zákazníkom.
Nikola Hulejová,
SSOŠ EDUCO Námestovo za kreatívny prístup, profesionálne vystupovanie a flexibilitu v komunikatívnosti.

Cenu akreditovaného školiaceho strediska Academy of Coffee, jedným z organizátorov „SLOVAK BARISTA CUP“ junior 2016 získal Nikola Jozič, študent gymnázia v meste Blovice, Česká republika. Cenu si zaslúžil za šírenie kvalitnej baristiky v Českej republike.

Mladý barista, ktorý sa venuje baristike pol roka, dokázal, že všetko sa dá ak sa chce. Svojím profesionálnym prístupom a vystupovaním ohúril natoľko, že akreditované školiace stredisko mu udelilo špeciálny cenu, ako motiváciu pokračovať v tom čo ho najviac baví.

Výhercom srdečne gratulujeme a veríme, že svoje umenie budú všetci baristi prezentovať aj v rámci svojho voľného času a práce. Budúcnosť baristickej scény je aj v ich rukách.

Poďakovanie patrí hlavne všetkým sponzorom, partnerom a priateľom baristickej súťaže „SLOVAK BARISTA CUP“ junior 2016 Nitra.

Kto však ide do Brazílie?

Boj bol tesný, avšak zvíťaziť môže len jeden. Veľkolepé vyhlásenie výsledkov a celkového víťaza „SLOVAK BARISTA CUP“ junior 2016 sa uskutoční na 3.ročníku 1. Kávového plesu 13. januára 2017 organizovaného akreditovaným školiacim strediskom Academy of Coffee.

Cenu, srdečné blahoželanie a zároveň pozvanie odovzdá Edgard Bressani, riaditeľ kávovníkovej plantáže V Brazílii. Tak neváhajte a príďte s nami osláviť nielen víťazstvo skvelého baristu, ale aj užiť si atmosféru kávovej rodiny z celého sveta.

Tešíme sa na Vás a držíme palce všetkým baristom v roku 2017 na ďalších sériách baristickej súťaže

Krásne kávové Vianoce vám praje celý tím baristickej súťaže ,,SLOVAK BARISTA CUP“ junior!

Objednávateľ

Objednávateľ

Objednávateľ

Objednávateľ

Objednávateľ