Akreditované školiace stredisko pre baristov | Kávová kultúra | Vzdelávanie

Výstava Káva, čaj, čokoláda boduje aj v roku 2015

V dňoch 09., 10., a 11. októbra 2015 sa uskutočnila jedinečná výstava „Káva, čaj, čokoláda – tradične netradične”, ktorá sa opäť usídlila do hotela Crowne Plaza v Bratislave tak, ako minulý rok. Academy of Coffee samozrejme nemohla chýbať!

Účasť na tejto výstave nie je len o povinnosti ako odborného garanta, ale najmä o odborný prínos medzi bežných konzumentov kávy. Počas výstavy sme viedli podnetné rozhovory s návštevníkmi, pričom sme sa tešili otázkam a záujmu o našu prácu vo vzdelávacom procese nových baristov.

Program Výstava Káva, čaj, čokoláda

Počas celej výstavy náš partner Coffee VERONIA predstavoval verejnosti svoju novú edíciu výberovej kávy – microlotov pod obchodným názvom „Bean’s Friends”. Každú hodinu sme pripravovali cupping (degustáciu) dvoch z celkových desiatich microlotov cez filtračný systém Walküre ( prekvapkávaná káva s čistou chuťou). Ľudia na výstave teda mohli ochutnať kávu priamo od farmára, nakoľko každá z káv je na Slovensko privezená obchodným systémom Direct trade – bez prostredníka a priekupníkov, vzťahom farmár – pražiar. Každú kávu teda definuje jej farmár, ktorý je na tom – ktorom obale vyobrazený. Môžeme povedať, že záujem ľudí predčil naše očakávania, za čo všetkým ďakujeme!

V sobotu, 10. 10. 2015 Academy of Coffee zorganizovalo „Latte Art Show”, na ktorej sa celkovo zúčastnilo 14 baristov z celého Slovenska. Na pódiu sa predstavil výkvet Slovenskej baristickej scény v umení kreslenia mliečnou penou do espressa, avšak predstavili sa aj mladí baristi, ktorí prekvapili svojou bojovnosťou a kreativitou dokázali, že o budúcnosť baristickej scény sa nemusíme v žiadnom prípade báť. Napínavé finále napokon vyhral Vladimír Kmec (1. miesto), keď tesne porazil Juraja Sivčáka (2. miesto). Súboj o tretie miesto napokon lepšie zvládol Šimon Janík, keď porazil Filipa Tudora. Títo dvaja mladí baristi boli pre mnohých veľkým prekvapením v tak veľkej konkurencii skúsených baristov, na ich rozhodnosť a zvládnutie stresu pred širokým publikom ukázali, že sú plnohodnotnou konkurenciu aj pre starších baristov. Do hodnotiacej poroty zasadli návštevníci výstavy.

Latte Art Show

Ďakujeme organizátorom za podporu a priestor, ktorí nám poskytli nielen v našom stánku, ale aj v nedeľných prednáškach, ktoré mali veľký úspech a priblížili ťažkú a náročnú prácu farmárov na kávovníkových plantážach.

Takisto ďakujeme za fantastickú atmosféru návštevníkom pri „Latte Art Show”, výbornú spoluprácu s Indonézskou ambasádou, pre ktorú sme pripravovali cupping káv z Indonézie.

Veľká vďaka patrí aj baristom, ktorí nás podporili a zúčastnili sa skvelej súťaže a opäť raz ukázali, že na Slovensku máme naozajstných majstrov svojho umenia.

Tešíme sa na ďalší ročník, tejto vydarenej akcie.

Objednávateľ

Objednávateľ

Objednávateľ

Objednávateľ

Objednávateľ